115- lecie Jej istnienia, to wyjątkowe święto dla całej społeczności szkolnej, ale także lokalnej. To placówka, która kształciła i wychowała wiele pokoleń mieszkańców Rydułtów, stając się marką edukacji na bardzo wysokim poziomie.
Obchody rozpoczęliśmy od mszy św. 19. października, a w piątek 20. października w szkole realizowaliśmy z tej okazji projekt edukacyjny " Wszyscy jesteśmy gwiazdami", ponieważ nasz Jubileusz wypada w Rok Kopernikowski, 550 lat! Stąd tematyka gwiazd. Uczyliśmy się!? Tak! Z przyjemnością, kreatywnie i interdyscyplinarnie.
Zaproszeni goście odsłonili uczniom wiele naukowych empirycznych tajemnic :
pokaz i działanie dronów, zorganizowany przez Politechnikę Śląską z Wydziału Automatyki i Robotyki, a prezentujących przez panów Pawła Piórkowskiego i Marcela Króla.
Planetarium Śląskie w Chorzowie reprezentował pan Grzegorz Przybyła, który dał wykład pt.: "Wszyscy jesteśmy kosmitami". Nie, nie zapomnieliśmy o tradycjach i bogatej historii. Był seans filmowy i quiz historyczny.
Uczniowie przechodzili ze stanowiska na stanowisko: pokazy fizyczne z okularami wirtualnymi, tajemnice planet, prezentacje multimedialne o szkole i jej bogatej historii, które wykonali uczniowie w oparciu o szkolne kroniki, wystawy lapbooków o JEDYNCE , portretów patrona Karola Miarki, warsztaty plastyczne, wystawy, pokazy gimnastyczne i sportowe. Uczniowie grali w gry planszowe w specjalnym na tą okazję SALONIE STAR GAMES.
Były makiety budynku szkoły, a praca klasy 3D zachwyciła wszystkich!
Rodzice zorganizowali Kawiarenkę "Siódme niebo", gdzie serwowane były pyszności! Kucharki zapraszały na zupę dyniową.
O godzinie zaś 10.00 spotkaliśmy się wszyscy na GALI JUBILEUSZOWEJ na hali sportowej, która zamieniła się w aulę- teatr i wzięliśmy udział we wspaniałym spektaklu, który w zabawny sposób przedstawił i historię i współczesność NASZEJ SZKOŁY, oraz koncercie z udziałem absolwentów: Oliwia Mandrysz, Wirginia Chlebowska.
Dziękujemy Wam Uczniowie, Zacni Goście, Rodzice i ABSOLWENCI za udział w głównych obchodach, ale to nie koniec wydarzeń.
Zaszczyciło nas swoją obecnością wielu gości: przedstawiciele władz samorządowych, oświatowych, emerytowani pracownicy szkoły, przyjaciele społeczności SP nr 1. Na szkolnej scenie spotkali się obecni uczniowie, przedszkolaki, a także absolwenci. To była GALA pełna wzruszeń, autentycznych uczuć, wspólnego śpiewania, pięknych słów i cudownej muzyki!
Więcej zdjęć:
https://sp1.rydultowy.pl/galerie-501-115_lecie_sp1.html
https://sp1.rydultowy.pl/galerie-500-115_lecie_sp1_czesc_2.html

























