Wizyta studyjna norweskiej delegacji w naszej szkole -prezentujemy nasze bogate doświadczenia współpracy międzynarodowych
Ostatni tydzień roku 2023 był pełen niespodzianek!
Jesteśmy szkołą otwartą i przyjazną na nowe doświadczenia, wyzwania i relacje stąd było nam wszystkim miło gościć delegacje w szkole.
Tym razem prezentujemy fotorelację z wizyty włodarzy miasta: pana burmistrza Marcina Połomskiego, pani zast. burmistrza Marioli Bolisęgi, przewodniczącej Komisji Oświaty Alicji Kołodziej i przedstawicieli jednostek w mieście, którzy przyszli do nas z gośćmi z dalekiej i przepięknej Norwegii
z zaprzyjaźnionej z naszym miastem gminy Øvre Eiker kommune z Burmistrzem - Adrianem Tollefsenem na czele oraz dyrektorem szkoły Skotselv Sveinung Rene Røyland.
Wymieniliśmy doświadczenia na temat systemów edukacji w Polsce i w Norwegii. Uczniowie zaprezentowali idee, program i działania w ramach szkolnego wolontariatu.
Uczniowie klasy 7b zaprezentowali bogatą historię szkoły.
Odbyły się także rozgrywki w unihokeja w zespołach: uczniowie kontra goście.
Równość panowała na boisku i gra fair play- dziewczyny walczyły równie walecznie jak chłopcy. Nasze zespoły zaprezentowały polskie i śląskie tańce. Powstało też symboliczne drzewko przyjaźni polsko – norweskiej.
Najważniejszy cel wizyty studyjnej w Jedynce?
Podzielić się z norweskimi przedstawicielami oświaty i edukacji umiejętnością pracy w zespołach międzynarodowych, organizacją projektu z funduszy europejskich, gdzie po tygodniu wspólnej nauki różnymi metodami z 40 hiszpańskimi uczniami w czerwcu tego roku w naszej szkole - jesteśmy doświadczonym zespołem.
W trakcie wizyty 20.12. wymiana doświadczeń odbyła się na wielu płaszczyznach, jednak najważniejszym był: realizacja projektów zewnętrznych, w tym wypadku bogate doświadczenie realizacji wielu projektów Erasmus+, cele i umiejętności nabyte i możemy tym razem być mentorami dla Norwegów, zaprosić do współpracy uczniowskiej w przyszłości.
Pobyt w naszej szkole odbył się w ramach projektu "W cieniu Szarloty - jak wydobyć potencjał miasta Rydułtowy" finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 realizowanego w ramach programu „Rozwój Lokalny".

























