Prawie setka Przedszkolaków z wizytą w Jedynce!
W "tygodniu dla zdrowia" z naszego zaproszenia skorzystały przedszkolaki i od poniedziałku zorganizowaliśmy zajęcia otwarte dla dzieci z przedszkoli: "Z Jedynki", Plastusiowo”, "Ochronki św. Edmunda ", zaś w piątek dla dzieci "Pod nutką". Ciekawostką jest to, że to dumni trzecioklasiści byli nauczycielami i to oni tłumaczyli, czytali i objaśniali co robić, żeby być zdrowym, a przy okazji liczyli, uczyli się argumentacji, kulturalnej rozmowy.
Nikt się nie nudził, metody były aktywne, uczyli się śpiewając i smakując.
Klasy trzecie zaproponowały warsztaty o zdrowym odżywianiu, potem była degustacja, połączona z wyciskaniem własnoręcznie soku, w szkolnego barze "Witaminka", a nawet rozpoznawanie ziół! Szkoła pachniała miętą , bazylią cały tydzień!
O rodzajach warzyw i owoców wiedzą już i uczniowie, i przedszkolaki bardzo dużo, mamy nadzieję, że surówki, soki i sałatki staną się teraz stałym elementem posiłków
( a wiemy, jak to bywa ze szpinakiem i marchewkami), było też o myciu rąk, a nawet chwilach relaksu w ciszy...należy się dowiedzieć jak najwięcej za młodu, żeby stosować w życiu.
Mądre Przedszkolaki bardzo chętnie odpowiadały wszystkie na pytania,
zagadki, a potem aktywnie wzięły udział w torze przeszkód, a wszystko w towarzystwie starszych szkolnych kolegów- ekspertów, doglądających studentek Pielęgniarstwa oraz szkolnych nauczycieli. Co za wspaniałe doświadczenie!
DZIĘKUJEMY WAM ZA WIZYTĘ I WSPANIAŁĄ WSPÓŁPRACĘ!

























