23 luty-cóż to była za noc!!!! NOC SÓW -oczywiście! Już piąty raz w naszej szkole zorganizowano tą ogólnopolską imprezę edukacyjną, której bohaterami były sowy. Patronatem tego wydarzenia było Stowarzyszenie Jestem na p-TAK. W piątek o 17.00 wszyscy uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami i nauczycielami zebrali się na holu głównym, żeby spotkać się z sowami. Podczas prelekcji i pokazu uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o tych niesamowitych ptakach. Dzięki życzliwości i zaangażowaniu Państwa Otrzonsek dzieci mogły podziwiać dwa wspaniałe okazy: sowę śnieżną i puchacza. Po prelekcji uczniowie odpowiednio przygotowani: z latarkami, lornetkami i aparatami fotograficznymi udali się na „Sowie podchody”, których celem było obserwowanie i nasłuchiwanie sów. Zanim udano się na spacer „Szkolna drużyna antysmogowa” odczytała pomiary jakości powietrza. Uczniów prowadził zaprzyjaźniony ornitolog p. Michał Janosz. Pan Michał interesująco opowiadał i wiódł w miejsca bytowania tych ciekawych ptaków. Podczas spaceru dzieci były bardzo skupione i uważne, więc niektórym udało się wypatrzeć lub usłyszeć tego nocnego drapieżcę. Niespodzianką było spotkanie pani redaktor z radia, która przeprowadziła wywiad z młodymi przyrodnikami. Po powrocie do szkoły na dzieci czekała pyszna pizza, wystawa tematyczna i ciekawy film przyrodniczy- oczywiście o sowach!
Nadszedł czas na „Quiz z sową w tle”. Uczniowie podzieleni na grupy rozwiązywali różne sowie zadania. Ostatnia godzina imprezy upłynęła pod hasłem ” Dla każdego coś sowiego”. Dzieci podzieliły się na zespoły zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i potrzebami. Jedni tańczyli na holu „Sowi taniec połamaniec ”, drudzy na hali sportowej pokonywali „Sowi tor przeszkód”, inni mogli kreatywnie się spełniać plastycznie, a jeszcze inni grali w „Sowie planszówki”. Na sam koniec wieczoru nastąpiło uroczyste podsumowanie i wręczenie dyplomów oraz drobnych upominków. Na długo zapamiętamy tak fajnie spędzony wieczór, który nie tylko rozbudził pasje przyrodnicze dzieci, ale również pozwolił na integrację zespołów klasowych. Do zobaczenia za rok! Uhu!!

























