Po zjedzeniu hiszpańskiego śniadania wracaliśmy do hostelu w późnych godzinach wieczornych. Tyle było działań i zajęć edukacyjnych, a po nich, w czasie wolnym, czyli po godz.17.00, wiadomo - zwiedzanie! Takich miejsc jak np.: Most Biskajski, zabytkowa stara dzielnica, Plaza Nueva, nie mogliśmy przegapić! Uczniowie sami zamawiali jedzenie oraz załatwiali wiele spraw w obcym języku...i
spisali się na medal! Zaangażowani i odważni- działali zespołowo, a nie jest to takie łatwe w ich wieku.
Jeszcze o projekcie " Odnosić coraz większe sukcesy ", realizowanym przez naszą szkołę z programu Erasmus plus Edukacja szkolna finansowanym przez UE. Osiągnięcia? Wspólna
nauka za granicą w Hiszpanii- szkole w Erando: uczniowie brali udział w wielu warsztatach m.in.: robotyce, nowych technologii- cyfrowych i informatycznych, chemiczno- fizycznych, artystycznych i językowych. Jeden dzień był poświęcony aktywności fizycznej, rozgrywkom, promocji zdrowego stylu życia, uprawiania sportów. Nauczono nas najbardziej charakterystycznych baskijskich gier. Przeszliśmy też Escape room, który obejmował teren na zewnątrz szkoły, młodzież była podzielona na miedzynarodowe grupy, które rywalizowały w odkrywaniu tajemnic regionu Basków. Najlepsza opcja poznania okolicy. Potem wspólne warsztaty kulinarne. Byliśmy także zaproszeni na codzienne szkolne posiłki.
Czego się nauczyliśmy? Na pewno tolerancji, otwartości na inne kultury, że warto uczyć się języków, nie tylko angielskiego. Nauczyciele z kraju Basków zorganizowali wszystko perfekcyjnie za co serdecznie dziękujemy! Przyjazń polsko- hiszpańska trwa!
Pożegnania nie było końca...łezki poszły.

























