Profilaktyka zdrowotna jest bardzo ważna dla nas! To nie tylko kolejne hasła, tylko działanie, żeby promować dbanie o zdrowe zęby!
Naszą szkołę dn.14. 11. 24r. odwiedził DENTOBUS- mobilny gabinet stomatologiczny z Centrum Stomatologii PERFECT z Dąbrowy Górniczej.
Realizację umożliwia Program Usług Stomatologicznych refundowany przez NFZ.
Każdy uczeń miał możliwość skorzystać z darmowego przeglądu i badania stomatologicznego przy zachowaniu wszelkich procedur bezpieczeństwa. Oczywiście, po okazaniu podpisanej zgody przez rodzica lub prawnego opiekuna.
Po badaniu rodzice otrzymali informację zwrotną o stanie zębów dziecka. Mam nadzieję, że dostęp do profilaktyki stomatologicznej, nauka poprawnego mycia zębów, przybliżył naszym uczniom temat higieny jamy ustnej i pozwoli utrzymać zdrowy uśmiech.



























