Lubimy wyzwania! Szczególnie, jeśli dotyczy to korzyści dla uczniów! 9 grudnia w naszej szkole odbyła się debata, w której uczestniczyli przedstawiciele uczniów wszystkich rydułtowskich szkół podstawowych. Temat ważny i na czasie. Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.
To ważne wydarzenie, do którego cała społeczność szkolna przygotowywała się etapowo. W klasach przeprowadzono liczne warsztaty, mające na celu pokazanie ważności problemu, jakim są emocje w życiu młodych ludzi. Jednym z punktów poprzedzających debatę był udział w konkursie plastycznym. Prace są imponujące! Powstała niemała galeria. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym!
Nasi uczniowie jak zawsze pokazali klasę i chętnie w nim uczestniczyli, o czym świadczą: II miejsce w kategorii klas 4-6 Anny Perednii oraz wyróżnienie dla Grzegorza Siedlaczka w kategorii klas 7-8.
Kolejny raz odwiedzili nas też goście z gminy Øvre Eiker kommune oraz po raz pierwszy z miasta Bałta!
Dyrektorka Elita Cakule, przedstawicielka The Norwegian Association of Local and Regional Authorities (KS), goście z Przemyśla, Hrubieszowa oraz Związek Miast Polskich
Szkoła Podstawowa nr 2 w Rydułtowach
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Arki Bożka w Rydułtowach
Szkoła Podstawowa nr 4 w Rydułtowach
KS International Projects
Adrian Wilhelm Kjølø Tollefsen
Marcin Połomski Burmistrz Miasta Rydułtowy
Mariola Bolisęga Zastępca Burmistrza Miasta Rydułtowy
Institute for Health.
Przy okazji wstąpiliśmy także na szkolny jarmark świąteczny.
Później nasi goście odwiedzili kościół św. Jerzego w Rydułtowach, gdzie odbył się koncert zespołu muzycznego z SP1. Tam poznali historię świątyni i obyczaje górnicze.
Ostatnim punktem tego dnia była konferencja.

























