XIX Powiatowy Konkurs Recytatorski
To było prawdziwe święto poezji i literatury!
Już po raz XIX Szkoła Podstawowa nr 1 im. Karola Miarki w Rydułtowach miała zaszczyt zorganizowania Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas IV- VI.
26 marca 2025 roku w Rydułtowskim Centrum Kultury "Feniks" gościliśmy miłośników mowy ojczystej i pięknej recytacji. Do konkursu przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych powiatu wodzisławskiego.
Cieszymy się, że swoją obecnością zaszczyciła nas pani Mariola Bolisęga- Zastępca Burmistrza Miasta Rydułtowy, która wraz z Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 w Rydułtowach - panią Aldoną Skrzyszowską ciepło przywitały naszych artystów.
Recytatorzy przedstawili wybrany utwór liryczny oraz fragment prozy. Poziom prezentacji był bardzo wysoki, a uczestnicy dostarczyli nam pozytywnych wzruszeń, emocji oraz głębokich przeżyć literackich.
Prezentacje uczestników oceniało jury w składzie:
- przewodnicząca komisji Katarzyna Hawel – doradca metodyczny i konsultant w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim,
- Katarzyna Niesporek-Klanowska- doktor w Instytucie Literaturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,
- Katarzyna Żurkowska – Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta Rydułtowy,
- Katarzyna Nowak – przedstawiciel Biblioteki Miejskiej w Wodzisławiu Śląskim.
Po burzliwych obradach jury nagrodziło następujące osoby:
Nagrodę Specjalną oraz Nagrodę Publiczności otrzymał:
Kamil Stefaniak - SP nr 1 w Wodzisławiu Śląskim
I miejsce ex aequo:
Jakub Kiełbasa - SP w Skrzyszowie
Roch Idziaczyk - SP nr 4 w Pszowie
II miejsce
Lidia Cichy -SP nr 2 w Pszowie
III miejsce
Gabriel Giemza - ZSP nr 4 w Wodzisławiu Śląskim
Wyróżnienia:
Julia Rduch - SP nr 3 w Rydułtowach
Magdalena Mościcka - SP nr 4 w Rydułtowach
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali od organizatorów małe upominki, zaś zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz książkami.
To wyjątkowe wydarzenie uświetnił występ uczennic: Oliwii Smołki, Emilii Stachy oraz Karoliny Bryl, a także nauczyciela - Radosława Drobczyka.
Gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia podczas przesłuchań na etapie rejonowym w Bielsku-Białej.
































