"Miarka - tradycja zobowiązuje, kreatywność napędza!"
W drugi dzień naszego Święta Szkoły - 23 października 2025 r. - odwiedziło nas wielu wybitnych gości, którzy zaprezentowali naszym uczniom interesujące wykłady:
•„Automatyka w akcji- zbudujemy układ regulacji" dr inż. Teresa Główka i dr inż. Małgorzata Michalczyk z Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach,
•„Jak AI zmienia nasze życie" dr Wojciech Gurdziel z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Również zorganizowano wyjątkową grę terenową pt. „Śladami Karola Miarki”, która połączyła edukację, sport i dobrą zabawę. Uczniowie, podzieleni na kilkuosobowe zespoły, wyruszyli w pełną przygód trasę, na której czekały na nich różnorodne zadania.
Spotkania z naukowcami, wykłady, pokazy , warsztaty pokazały, jak ważne dla nas jest zdobywanie wiedzy i doświadczanie nauki!

























