Rowerowa Stolica Polski to ogólnopolska rywalizacja miast i gmin mająca na celu popularyzację aktywności fizycznej. Rywalizacja ta trwa od 1 do 30 czerwca. Do 21 maja trwa trening, a więc mamy okazję zapoznać się z funkcjonowaniem i regułami akcji. Każdy niezależnie od wieku oraz miejsca zamieszkania może wziąć udział w zabawie instalując na telefonie aplikację Aktywne Miasta i dołączając do gminy Rydułtowy.
W tym roku dodaliśmy podgrupy w naszych szkołach (zgodnie z sugestiami uczestników). Rywalizacja pomiędzy szkołami będzie się toczyć poprzez kilometry wykręcone przez uczniów, ale dodaliśmy również podgrupę przyjaciół szkoły, tak by mogli także uczestniczyć w zabawie nauczyciele, rodzice, absolwenci i przyjaciele danej szkoły.
Dodaliśmy też przedszkola żeby zaangażować i tę grupę mieszkańców. Do grup mogą zapisać się wszyscy – przedszkolaki, rodzice, nauczyciele itp.
W ramach rywalizacji nagrodzimy trzech najlepszych panów i trzy najlepsze panie rywalizujące dla Rydułtów oraz ucznia i uczennicę, którzy przejadą najdłuższy dystans spośród wszystkich uczniów. Ponadto nagrodzimy także szkołę, która zdobędzie najwięcej punktów obliczanych według wzoru:
suma kilometrów pokonana przez grupę uczniów / liczba uczniów w szkole na dzień 1.06. x 1000
Wszelkie szczegóły dotyczące tej rywalizacji, a także aplikacji są dostępne w materiałach promocyjnych oraz na stronie https://www.aktywne.miasta.pl/ i profilu Facebook https://www.facebook.com/aktywnemiastapl/
.jpeg)

























